Vllaznia ka arritur te nxjerre dy kampione dhe tre nenkampione ne kampionatet e grupmoshave U16 dhe U18 qe jane zhvilluar per tre dite me rradhe ne qytetin e Vlores.

Diten e sotme jane zhvilluar ndeshjet finale, ne perfundim te te cilave jane dhene dhe verdiktet perfundimtare te kampionatit. Keshtu, ne perfundim te kampionatit te 16 vjeçareve, Tonin Preka u shpall kampion ne peshen 60 kg. Ai ka fituar ne finale ndaj boksierit te Teutes Dylen Allimani.

Edhe boksieri tjeter shkodran Elhad Kastrati ka qene i suksesshem. Ne finalen e peshes 63 kg ai u shpall kampion duke mundur boksierin e Teutes Enest Leka.

Nderkohe boksieri Pashuk Gjoni ne peshen 57 kg u shpall nenkampion duke u mundur nga boksieri i Flamurtarit, Ektor Ajazi. Po ashtu, Dario Gjetaj ne peshen +80 kg u shpall nenkampion duke u mundur nga boksieri i Studentit, Reis Sala.

Ne kete grupmoshe boksieri i Vllaznise Tonin Prela u shpall dhe boksieri me i mire i aktivitetit. Me kete rezultat Vllaznia U-16 zuri vendin e trete ne kete kampionat.

Ndersa per grupmoshen U-18 Vllaznia u perfaqesua me nje boksier ne finale. Florian Qukaj ne peshen 69 kg u shpall nenkampion duke u mundur nga boksieri i Studentit Jemin Allmuca.