Gjate sezonit te kaluar Vllaznine e volejbollit te femrave e ka drejtuar ne pankine dyshja Nora Deda- Ardian Dodani. Por me nisjen e sezonit te ri gjerat kane ndryshuar.

Krijimi i shoqates se volejbollit Vllaznia, ardhja e drejtuesve te rinj ne krye te saj, ka sjelle ndryshime edhe ne pankine.

“Shkodra Sport” meson se presidenti Florian Zekja ia ka besuar pankinen dyshes Dorian Tafa- Ferdinand Bardeli. Keto te dy njihen si trajnere shume te sukesshem me moshat dhe madje vetem pak kohe me pare shpallen kampion te vendit ekipin e 18 vjeçareve te Vllaznise.

Tashme ne krye te ekipit te te rriturave do te tentojne suksesin. Aktualisht ato kane ne dispozicion nje kontigjent lojtaresh cilesore, por ne ditet ne vijim me ekipin mund te bashkohen edhe lojtare te tjera.

Ardhja e presidentit te ri ka ndryshuar shume gjera tek volejbolli i femrave te Vllaznise dhe tashme keto ndryshime duhet te reflektohen edhe ne fushen e lojes./SHKODRA-SPORT.COM/