Vllaznia e basketbollit te meshkujve fillon te levize ne merkato. Pasi kane siguruar trajnerin Milatoviç, nga sot ka nisur puna edhe per sjelljen e lojtareve cilesore.

Dhe i pari qe eshte prezantuar eshte amerikani Rodney Bullock. Ky i fundit luan ne pozicionin 3 dhe perpos vendit te tij ka luajtur edhe ne Hungari dhe se fundi ne Kosove me Prishtinen.

Ja njoftimi i shoqates se basketbollit Vllaznia per kete perforcim:

Klubi i basketbollit Vllaznia ne kuader te pergatitjeve per sezonin e ri ka arritur marreveshjen me basketbollistin amerikan Rodney Bullock.

27 vjeçari luan ne pozicion 3 (small forward) dhe konsiderohet nje perforcim teper i rendesishem per ekipin. Ne karrieren e tij si profesionist ka qene pjese e ekipeve Alba Fehérvár (Hungari) si dhe Prishtines (Kosove)