Prej disa kohesh skuadra e Beses ka afruar disa lojtare me emer ne rradhet e saj dhe kjo krijoi pershtypjen se kishte ndertuar nje ekip pretendent qe do te luftonte fort per t’u ngjitur ne Kategorine Superiore ne sezonin e ri.

Por prova e fundit para nisjes se sezonit, ajo ndaj Vllaznise zhvilluar diten e djeshme ne Shkoder dhe qe u mbyll me fitoren e thelle 9-0 te ekipit kuqeblu, ka nxjerre ne pah shume probleme te Besa.

Ka zera ende te pa konfirmuare qe pase humbjes skandaloze me ekipin e Vllaznis ,presidenti i Beses Bizhdili do te shkarkoje teknikun aktuale Ndricim Kashami , mesohet se nje tjeter kavajase munde te ulet ne pankinen kavajase.

Ka pak mundesi qe edhe kete sezon qe Besa te jete ne superlige sic thote ne analizen e tij ish-ttajneri dhe tekniku Perparim Daiu ne reagimin e tij.