Nje tjeter futbollist 19 vjeçar shkodran gjen “strehe” ne ekipe te tjera jashte Shkodre. Behet fjale per mesfushorin Arjet Bizi.

Ai ka fituar besimin e stafit teknik dhe si rrjedhoje me pas ka ardhur edhe firma ne kontrate teksa edhe zyrtarisht eshte pjese e Beselidhjes per sezonin e ri.

Bizi ne fakt gjate kesaj vere eshte provuar edhe tek Egnatia dhe ka qene edhe atje shume prane firmes por me pas disa detaje teknike kane bere qe ajo te mos realizohej.

Lojtari qendror i mesfushes filloi me pas proven te Beselidhja duke e bindur trajnerin Bruka dhe tashme eshte pjese e kesaj skuadre per sezonin e ri futbollistik.

Arjet Bizi eshte nje nga elementet e spikatur te dale nga Akademia Vllaznia i cili sezonin e kaluar fitoi dy trofe me ekipin U19, por tashme do te jape kontributin e tij per lezhjanet./SHKODRA-SPORT.COM/