Christian Vieri i ka treguar ka treguar të ardhmene Erling Haaland. Ish-sulmuesi italian deklaroi se Haaland do të shkojë 100% te Real Madrid.

“Më kanë thënë:”Kujdes, Bayern dëshiron të nënshkruajë me Haaland “. Dhe gjithashtu se Madridi dëshiron Lewandowskin për disa vjet. Do të kishte kuptim për mua, ka thënë Cassano, duke e hapur temën.

Vieri u përgjigj shpejt për këtë çështje. “Epo, më është thënë se Haaland do të shkojë në Real Madrid, 100 për qind. Kështu më thonë … por nuk e di nëse është e vërtetë”, deklaroi Bobo.

Cassano nuk e kishte këtë informatë dhe tha: “Pra ciao Mbappé, atëherë!”. /abcnews.al/