Ka startuar në orën 13:45, në qytetin e stadiumit të Laçit, sfida Laçi-Vllaznia, e vlefshme për javën e parë të edicionit të ri futbollistik 2021/2022 të Kategorisë Superiore.

Vllaznia ka kaluar ne avantazh qe ne minuten e 11-te me ane te nje 11-metershi te kthyer ne gol nga Latifi pas vendimit te dhene nga VAR.

7′ Hakaj shkon në zonë dhe pengohet teksa shkodranët protestojnë për penallti.

9′ VAR-i ndërhyn dhe i jep të drejtë shkodranëve për penallti

11′ GOOOOOOL VLLAZNIA 0-1! Liridon Latifi zhbllokon rezultatin falë një 11-metërshi.

LIVE | LAÇI 0-1 VLLAZNIA

Latifi 11′

LACI – (4-3-3): Sherri, Malota, Ignjatoviç, Roganoviç, Velija, Shehu, Deliu, Lushkja, Mazrekaj, Zarubica, Guindo. Trajner: Dejan Vukiçeviç.

VLLAZNIA – (4-3-3): Zogoviç, Kruja, Gurishta, Adili, Hakaj, Krymi, Heriç, Jonuzi, Latifi, Da Silva, Aralica. Trajner: Thomas Brdariç.