Pas Sara Kolombit, eshte pikerisht shoqja e saj e skuadres, Imela Mala e cila e aprovon largimin e saj nga ekipi Vllaznise. Nje vendim qe tashme e ka bere realitet dhe ajo i ka dhene lamtumiren ekipit ku u rrit.

18-vjecarja e ka pranuar kete fakt ne nje interviste te shkurter per “Shkodra Sport” duke shprehur gjithashtu arsyet e ketij vendimi si dhe synimet e saj me ekipin e ri, ate te Tiranes.

Per te ndjekur biseden e saj me gazetaren tone Fabiola Caka ju ftoj te lexoni me poshte pergjigjet e pyetjeve qe i jane bere basketbollistes se re e te talentuar shkodrane:


-Imela pershendetje. A eshte e vertete se jeni larguar nga Vllaznia?

Po, eshte e vertete se kete sezon nuk do te jem me pjese e ekipit te Vllaznise.


-Ku do ta vazhdoni karrieren?

Tashme jam pjese e ekipit te Tiranes dhe mendoj ta vazhdoj karrieren time aty.


-Ju vjen keq qe rriteni te Vllaznia dhe do kontribuoni ne nje skuader tjeter?

Sigurisht qe me vjen keq. Aty kam hedhur hapat e para te basketbollit, por normalisht qe do ndjek ate rruge qe mendoj se eshte me e mire dhe me e vlefshme per vazhdimesine time. Perveç sportit nje arsye qe ndikon mjaftueshem ne largimin tim eshte edhe shkollimi me i mire.

– Cilat do jene synimet tuaja ne sezonin e ri me skuadren e re?

Me ndryshimin e skuadres qellimet jane po te njejtat, te pershtatem mire me ekipin, te realizoj ndeshje ne te cilen performanca ime te ndikoje pozitivisht tek skuadra, si dhe te rris nivelin tim ne aspektin individual.

-Suksese!

Faleminderit!
Intervistoi: Fabiola CAKA