Çiro Imobile nuk po kalon një moment të mirë në fushë, por jashtë saj nuk nguron të bëhet protagonist.

Në sfidën ndaj Milanit, Imobile u rikthye të ishte pjesë e skuadrës pasi kaloi një dëmtim të lehtë që mori me kombëtaren italiane.

Por gjatë nxemjes, sulmuesi bardhekaltër ka goditur aksidentalisht me top një fëmijë, duke bërë që ky i fundit t’ia plas të qarës në shkallët e stadiumit. I menjëhershëm ka qenë reagimi i Imobiles i cili i është drejtuar shkallëve të tribunës duke i dhuruar tifozit të vogël fanellën e tij.

Një episod qesharak që ka marrë vëmendjen e mediave në Itali duke ngacmuar dhe Imobilen për shënjestrën e tij.