Masimiliano Alegri ka vendosur që të lërë Federiko Kiezën sërish në shtëpi, teksa sulmuesi ka hasur edhe dje disa shqetësime muskulore.

Prandaj, për të mos e rrezikuar në pritje të së dielës kundër Milanit, trajneri i Juventusit do të kalojë në skemën 4-4-2, ndonëse më shumë se aq është një 4-3-3 i fshehur, por me Kuadradon në mesfushë dhe Danilon në korsinë e majtë, ndërsa për golin do të mendojnë Dibala e Morata.

Në mbrojtje do të pushojë Kielini, i cili do t’i hapë vendin De Ligtit