Dinamo dhe Laçi kanë ndarë nga një pikë në një ndeshje dramatike në “Elbasan Arena”, pas 100 minutash loje. Ne fund te saj eshte vulosur rezultati 1-1 por duhet thene se kjo ndeshje pati brenda shume gjera, edhe polemika, edhe VAR, edhe raste.

Te paret kane kaluar ne avantazh dinamovitet. Ne minuten e 53-te ka qene ish- mbrojtesi i Vllaznise Isaevski qe ka dashur te krosoje por topi eshte devijuar nga Shehu me koke dhe ka perfunduar ne rrjeten e portes se Sherrit.

Nderkohe ne minuten e 90-te, pas nje goditje standarte dhe skeme te lacianeve, Roganovic gjuan sakte dhe fort duke e derguar topin ne rrjete.

FT| DINAMO-LAÇI 1-1

53′ Shehu (autogol)/ Roganoviç 90′

Dinamo: Harizaj, Siljanovski, Sofranak, Imami, Isaevski, Demiri, Sidibe, Mihana, Gavazaj, Ibraimi, Çinedu
Trajner: Bledi Shkëmbi

Laçi: Sherri, Roganoviç, Malota, Ignjatoviç, Velija, Deliu, Shehu, Lushkja, Sulovari, Guindo, Zarubica
Trajner: Dejan Vukiçeviç

Gjyqtar kryesorë: Olsid Ferataj