Dita e sotme e cila ka qene e fundit per federimet e lojtareve te kategorise se dyte, ngaqe kampionati starton pas dy ditesh, ka dhuruar jo pak surpriza per ekipet e Zones se Shkodres.

Pas Veleçikut qe ka bere disa goditje te rendesishme duke ofruar lojtare si Arsen Hajdari e Arenc Dibra, edhe KF Murlani nuk ka mbetur me pas sepse ka realizuar edhe ai disa transferime shume te rendesishme.

Goditja me e madhe per kete skuader duket se eshte afrimi i portierit te njohur Erind Selimaj. Ish- gardiani i Vllaznise deri para dy vitesh, sezonin e kaluar ka qene pjese e Beselidhjes, ndersa nga sot, do te veshe fanellen e Murlanit.

Drejtuesit e ketij te fundit e kane bindur per kete gje dhe 32 vjeçari ka pranuar te luaje me ta per sezonin e ri duke i ofruar garancine ne ruajtjen e portes.

Me Selimajn apo dhe lojtare te tjere me pervoje qe jane ne rradhet e kesaj skuadre, por edhe me elementin e ri qe Murlani disponon, objektivat do te jene ngjitja ne kategorine e pare te futbollit shqiptar./SHKODRA-SPORT.COM/