Perpjekjet e drejtuesve te Veleçikut per te ndertuar nje ekip pretendent vazhdojne dhe dita e sotme do te jete e fundit qe ata te firmosin me lojtaret e duhur sepse me pas u duhet te dorezojne ne FSHF listen e federimit per sezonin e ri futbollistik.

Nga sa mesohet, qe ne oret e para te mengjesit ne zyrat e klubit ne Koplik po firmosen kontratat me futbollistet me te cilet eshte rene dakord qe te jene pjese e kesaj skuadre per sezonin e ri.

Dhe perpos ish- kapitenit te Vllaznise U19 Arsen Elbasani, mesohet se nje tjeter lojtar i Akademise Vllaznia, do t’i bashkohet Veleçikut. Behet fjale per mbrojtesin Wesli Çomo.

Ky i fundit ne fillim te korrikut permes nje statusi ne rrjetet sociale, do te njoftonte zyrtarishst largimin nga Vllaznia. Nje largim permes falenderimesh, por duke patur brenda edhe shpresen se nje dite rruga e tij me ate te kuqebluve do te bashkohej serish.

Çomo ka patur disa mundesi per te firmosur me ekipe te ndryshme, por ne fund ka zgjedhur Veleçikun ku mund te kete me shume hapesira aktivizimi./SHKODRA-SPORT.COM/