Eshte mbyllur ne barazim pa gola pjesa e pare e ndeshjes ne mes Skenderbeut dhe Partizanit qe po zhvillohet keto momente ne stadiumin e qytetit te Korçes, ndeshje kjo qe eshte e vlefshme per javen e dyte te “Abissnet Superiore”.

Ne kete 45 minutesh ka qene ekipi i Partizanit qe ka dominuar kryesisht, teksa ka patur edhe disa raste shenimi, por lojtaret e tij nuk kane arritur dot te shenojne ne porten qe mbrohet nga Rexhepi.

Skënderbeu 0-0 Partizani

Formacionet zyrtare:

SKËNDERBEU – Rexhepi; Bajrami, Zhan Viktor, Sadriu, Vangjeli; Vrapi, Meksi, Mensah, Vitija; Berisha, Mara Trajner: Migen Memelli

PARTIZANI – Alban Hoxha; Musta, Gligorov, Belica, Damçevski, Marku; Murataj, Kaçe, Lukas Kardozo; Cara, Zhunior Trajner: Ilir Daja

Arbitrat: Florjan Lata, Fatmir Lama, Rexhino Mersinasi