Juventusi tashmë ka filluar me procedurat për rinovimin e kontratës së Federico Bernardeschit. Italiani vjen nga një evropian i mirë me fanellën “Axurre” dhe ka filluar sezonin duke hyrë në plane e Allegrit.

Anësori përfundon kontratën e tij në qershor 2022 dhe trajneri italian i ka dhënë dritën jeshile klubit për të rinovuar me të.

Bisedimet me lojtarin tashmë kanë filluar dhe Juventusi shpreson të mbyllë gjithçka para hapjes së merkatos së ardhshme.