Xherdan Shaqiri gjeti dje golin parë me fanellën e Lyon në ndeshjen ndaj Troyes e cila përfundoi 3-1.

Tifozët e Lyon tashmë e duan Shaqirin dhe këtë e këtë e treguan sërish ku pas ndeshjesh e duartrokitën atë.

Ndërkohë, edhe në ndeshjen ndaj Strasbourg, tifozët me entuziazëm thirrën emrin e Shaqirit.