Dita e neserme do te dhuroje dy ndeshje shume interesante, te vlefshme per kampionatet e moshave, ato te 17 dhe 19 vjeçareve ne mes Vllaznise dhe Shkodres.

Te dy ekipet e KF Vllaznia i kane fituar ndeshjet e javes se pare te kampionatit e po keshtu kane ndodhur edhe me ato te KF Shkodra duke i bere kesisoj nje nisje te shkelqyer atij.

Sa i takon 17 vjeçareve, Vllaznia e Edmond Doçit ne javen e pare fitoi me rezultatin e thelle 7-1 ne Laç ndersa Shkodra fitoi ne fushen e vet 3-1 me Shkendine e Tiranes.

Ndersa ne kampionatin e 19 vjeçareve, Vllaznia e Vioresin Sinanit fitoi 1-0 ne Laç ndersa Shkodra fitoi 2-1 ndaj Shkendise se Tiranes ne ndeshjen e luajtur ne Shkoder.

Ndeshjet e neserme “derbi” priten me interes nga tifozerite e te dy ekipeve. Ato do te zhvillohen ne fushen sportive “Reshit Rusi” dhe ne oren 10.00 do te dalin ne fushe fillimisht 17 vjeçaret e ketyre dy ekipeve, ndersa ne oren 12.00 do te perballen ekipet e 19 vjeçareve./SHKODRA-SPORT.COM/