Vllaznia ka zhvilluara paraditen e sotme seancen stervitore te rradhes, ajo e parafundit ne pragndeshjen me Partizanin e cila siç dihet do te luhet te dielen ne oren 19.45.

Ajo eshte zhvilluar ne fushen sportive te Golemit dhe te pranishem ne te kane qene te gjithe futbollistet me perjashtim te mbrojtesit malazez Bulatoviç qe vazhdon te jete ne fazen e rikuperimit nga demtimi i pesuar.

Trajneri Brdariç dhe stafi i tij po mundohen te bejne me te miren ne stervitje me futbollistet duke i karikuar ne maksimum per sfiden e rradhes ku natyrisht qe nuk do i lejohen gabimet qe kane bere ne dy ndeshjet e fundit.

Kuqeblute kane lene per te deshiruar ne momente te caktuara ne ndeshjet ndaj Teutes dhe Laberise dhe kuptohet qe keto gabime nuk do te perseriten me.

Te Vllazni jane te bindur se nuk do dalin pa pike nga sfida me te kuqte. Nje besim qe vjen nga disa drejtime, megjithate tashme ai duhet reflektuar edhe ne fushen e lojes./SHKODRA-SPORT.COM/