Vllaznia ne volejboll per meshkuj ka bere nje ndeshje te shkelqyer mbremjen e sotme ndaj Erzenit ne gjysmefinalen e Kupes se Federates duke fituar 3-2 dhe duke u kualifikuar per ne finale te ketij kompeticioni.

Ndonese e ka filluar me shume vonese stervitjen, ndonese nga rradhet e saj kohet e fundit jane larguar volejbolliste si Kola, Drinazi e Preka, serish Vllaznia ka treguar se do te jete faktor i rendesishem ne volejbollin shqiptar.

Nen drejtimin e trajnereve Artan Kalaja e Ermal Kraja, volejbollistet e gjashteshes se pare Nikolin Qafarena, Endri Jukni, Ditmir Rrashketa, Gledis Lloshi, Ardit Taflaj, Gilman Talani dhe liberos Aron Dibra, por edhe ata qe jane aktivizuar me pas, Visar Lleshi, Klaudio Toma, Gersi Jula e Arsen Vjerdha, ky ekip ia ka dale te fitoje ndaj Erzenit.

Vllaznia e ka fituar setin e pare ne shifrat 25-19 e me pas edhe te dytin 25-20, nderkohe qe Erzeni eshte “zgjuar” duke fituar te tretin 25-23 dhe me pas edhe te katertin 25-13 duke e çuar ndeshjen ne set final.

Ky i fundit ka zgjatur 17 minuta dhe ekipi shkodran eshte treguar me i sakte duke e fituar ate ne shifrat 15-12 dhe ne kete menyre ka fituar krej ndeshjen me rezultatin 3-2.

Me kete fitore, Vllaznia ka fituar te drejten per te dale ne finalen e Kupes se Federates perballe Tiranes. Kjo ndeshje do te luhet neser ne oren 19.00 ne sallen sportive te Farkes dhe padyshim qe objektiv do te jete fitorja e trofeut./SHKODRA-SPORT.COM/