Eshte mbyllur me fitoren 1-0 ne favor te Kastriotit ndeshja qe ky i fundit po luan ndaj Tiranes dhe fatin e ketyre 45 minutave e ka vendosur nje gol i mesfushorit shkodran Karakaçi.

Skuadra krutane kalon përpara me Karakaçin i cili fillimisht e humbi penalltinë, por me kokë realizon golin e parë të takimit.

KASTRIOTI 1-0 TIRANA

Karakaçi 41′

KASTRIOTI: Sali, Neziri, Dida, Prodani, Rami, Karakaçi, Mëllugja, Basha, Husein, Çela, Mudrazija. Trajner: Ramadan Ndreu

TIRANA: Bekaj, Najdovski, Ismajlgeci, Behiratçe, Hoxhallari, Toli, Totre, Limaj, Xhixha, Seferi, Ngo. Trajner: Orges Shehi.

GJYQTARË: E.Bastari, Xh.Mani (Tiranë), M.Llukmani (Vlorë)

VAR: Kridens Meta, AVAR: Arbër Zalla