E mbeshteten skuadren ne ndeshjen e pare ne transferte, ate te javes se pare ndaj Laçit dhe do ta bejne te njejten gje edhe neser ne sfiden tjeter, ate qe Vllaznia do te luaje ne Elbasan ndaj Partizanit.

Tifozet shkodrane sigurisht qe nuk do ta lene vetem skuadren e tyre te zemres dhe neser pritet qe nje numer i konsiderueshem te jene te pranishem ne ndeshjen ndaj te kuqve.

Te pakten tifozet e grupimit “Power 12” kane premtuar se do te udhetojne drejt Elbasanit, por perpos tyre do te kete edhe te tjere qe do ta bejne kete gje, pa harruar edhe shkodranet qe jetojne e punojne ne Tirane.

Prania e tyre ne “Elbasan Arena” do te jete nje motiv me shume qe futbollistet e Vllaznise ne fushen e lojes te bejne me te miren dhe te synojne fitoren ndaj Partizanit.

Vllaznia ka nje fitore dhe nje barazim ne dy ndeshjet e para dhe sigurisht qe do te synoje ta mbaje “zero” shifren e humbjeve ne kolonen perkatese te tabeles se renditje./SHKODRA-SPORT.COM/