Joan Laporta e di se opsioni Xavi është shumë i komplikuar për të zëvendësuar Koeman menjëherë, po ashtu Carscar Garcia nuk është i bindur edhe pse Jordi Cruyff dhe Amenay e kanë sugjeruar atë.

Presidenti i Barçës do të vinte bast për një emër të madh nga bota e futbollit i cili aktualisht është pa skuadër pas përvojës së tij të parë në elitë me Juventusin, Andrea Pirlo.

Ish-mesfushori italian shfaqet fuqishëm mes kandidatëve për të zëvendësuar holandezin në krye të stolit.

Ai është një trajner i ri, por i përgatitur mirë, i cili tashmë e di se çfarë do të thotë të merresh me egot e yjeve, pasi ai kishte nën komandën e tij Ronaldon dhe Dybalan.

Nëse nuk ka asnjë lajm në rastin Xavi, Pirlo mund të marrë drejtimin e katalanasve.