Vllaznia U15 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe vazhdon te kryesoje me merite renditjen e grupit A te kesaj grupmoshe.

Mesditen e sotme ne fushen sportive “Reshit Rusi” jane ndeshur Vllaznia U15 dhe Partizani U15 dhe ne fund kane qene shkodranet qe i jane gezuar fitores me rezultatin 1-0.

Fatin e kesaj ndeshje do ta vendoste goli i sulmuesit Aldo Medha pak minuta para fundit te saj, nje gol ky qe ka mjaftuar per ekipin e Vllaznise ta fitonte kete takim. Nje fitore e merituar e ekipit te drejtuar nga trajneret Brikeno Bizi dhe Gjon Kola.

Vllaznia U15 luajti ne kete ndeshje me kete formacion: Mehmeti, Lilo, Gurraj, Pepnikaj, Dashi, Bizi Mehja, Hotaj, Meta, Kthupi, Medha, Shurbani.

Ndonese synimet e ketij ekipi nuk jane per t’u shpallur kampion por per te luajtur bukur futboll, megjithate, duke fituar me siguri qe do te luftoje deri ne fund per titullin./SHKODRA-SPORT.COM/