Teddy Sheringham, ish-sulmuesi i famshëm anglez, deklaron se në rast se Man United e mbyll sezonin pa traofe ai do të shkarkohet.

Solskjaer u bë trajner në dhjetor 2018 menjëhere pas humbjes së Man United kundër Liverpool. Trajneri norvegjez ishte pranë triumfit në Europa League, por u mposht në finale nga Villareal duke u mundur me penallti.

“Pa dyshim ka presion ndaj Solskjaer këtë vit për të fituar diçka. Nëse ai nuk fiton diçka, ai e di që emri i tij do të shkruhet në murin. Ata nënshkruan me Varane dhe Sancho. Kjo do të ishte e mjaftueshme, por më pas erdhi Ronaldo dhe drejtuesit duhet të shohin rezultate tani.

Ole është ende një menaxher i ri dhe ai po fiton përvojë ndërkohë që është në punë. Në nivele të larta ai njeh vetëm Unitedin dhe kjo është një punë e vështirë për t’u larguar. Unë mendoj se ai po përparon, por duhet ta çojë punë e tij në një nivel tjetër.”

“Unë mendoj se të gjithë duan që ai të bëjë mirë, duan që ai të bëjë mirë sepse ai është një legjendë e Manchester United. Kjo i jep atij një hapësirë, por duhet theksuar se ai duhet të fitojë diçka. Nuk është shkencë e raketave. Nëse nuk ndodh, nuk do të zgjasë shumë aty”, komentoi ish sulmuesi.