Partizani barazoi të diel 1-1 me Vllazninë. Ndeshja e javës së tretë në Superligë dhuroi nga një pikë për dy skuadrat, ndërsa legjenda e Partizanit, Edmond Dosti ka analizuar Demat e Dajës.

Për ish-bomberin, të kuqtë kishin disa mangësi, mes tyre topat pas shpine, apo ngathtësia e Cardoso. Nga ana tjetër edhe një kritikë për Herald Markun, që sipas Dostit ishte nën nivelin e tij.

“Si e pashë unë ndeshjen”

Cara duhet të marrë topa pas shpine të kundërshtarit, pasi është i shkathët fiton kohë me startin që ka por duhet të japi më shumë ne fushë.

Kardozo nuk duhet të luajë, është lojtar inteligjent, por shumë i ngadaltë.

Zhunior duhet të luajë me pranë portës është i vetmi lojtar i rrezikshëm para portës.

Rrapaj me pelqeu, ka pasimin e sakte.

Gligorov i ngadaltë dhe nuk del dot në fundore.

Shehi, shumë i gjatë nuk mund të luajë në krahë të mbrojtjes, e të mbulonte Latifin, pasi gjatësia e ul shkathtësinë.

Marku ishte sot shumë dobët nën niveli e tij”, shkruan Dosti.