Sheriff Tiraspol befasoi dje në mbrëmje Realin duke e mposhtur 1-2 në Bernabeu ne ndeshjen e vlefshme per Ligen e Kampioneve te Europes.

Kjo fitore e Sheriff padyshim qe ka marre vemendjen e gjithe botes se futbollit sepse te mundesh “Galaktiket” padyshim qe eshte nje arritje e madhe.

Ekipi moldav merr pjesë për herë të parë në këtë kompenticon dhe fitorja u bë virale në rrjetet sociale.

Por klubi nuk ka nguruar të ironizojë Realin në rrjetet sociale duke postuar këtë foton në llogarinë e tyre në Instagram.