Vazhdojne reagimet ne faqen e “Shkodra Sport” ne lidhje me deklaraten e sotme te trajnerit te Partizanit Ilir Daja ne konferencen e shtypit kur deklaronte se “kam degjuar se ne perballjen ndaj nesh Vllaznia ishte inekzistente. Ishte loja jone qe beri te mundur qe Vllaznia te ishte inekzistente ndaj presionit te lojtareve tane”.

Pas Skerdi Bejzades, ish- lojtarit te te dy ketyre skuadrave qe deklaroi po ne faqet e “Shkodra Sport” se ky ishte “justifikim ne syte e presidentit Demi per te ruajtur vendin e tij te punes”, ka ardhur edhe nje tjeter reagim shume interesant.

Kete here nga humoristi i njohur shkodran, njekohesisht tifozi i madh i Vllaznise Sander Ruçi i cili po ne faqet e gazetes tone, do te shkruante:

“Kot nje pyetje, qysh se asht ba ky Daja trajner i Partizanit, a ka fituar ndonjehere me Vllaznine, kot per kuriozitet?!”

Dhe ne fakt Ruçi ka te drejte sepse qe prej fillimit te sezonit te kaluar kur Daja drejton Partizanin, ai eshte ndeshur 5 here me Vllaznine, eshte mundur 2 here prej saj ndersa ne 3 ndeshje te tjera eshte ndare ne barazim./SHKODRA-SPORT.COM/