Kampionati i 13-te kombetar i futbollit te femrave do te startoje neser me ndeshjet e javes se pare dhe ne Shkoder do te zhvillohet nje ndeshje, pikerisht ajo ne mes “Atletik Klub” dhe Skenderbeut.

Ndeshja do te nise ne oren 14.00 dhe do te luhet ne kompleksin sportiv “Zmijani”. Ekipi shkodran padyshim qe do te kerkoje ta nise me fitore kampionatin.

Ne pamje te pare kemi te bejme me nje ekip te ri, por ne fakt ai eshte “AAS” i cili nuk do te funksionoje me dhe tashme te gjithe pjestaret e ekipit dhe madje edhe trajneri Rakaj kane kaluar tek shoqata “Atletik Klub”.

Por jo vetem kaq. Presidenti i kesaj shoqate Elton Bungaja mesohet se ka vendosur te investoje dhe per kete arsye, pjese e ketij ekipi mesohet te jene bere edhe 3-4 futbolliste te tjera.

Ende nuk eshte e konfirmuar plotesisht pasi federimet mbyllen sot, por behet e ditur se jane 3-4 futbolliste qe deri para pak kohesh kane qene pjese e ekipit “Juban Danja- Murlani” te cilat tashme do te kalojne tek kjo skuader.

Me keto perforcime, “Atletik Klub” duket se nuk kerkon te jete thjeshte pjesmarres ne kampionat, por synon te renditet ne peseshen e pare. Per kete arsye, neser do te kerkoje ta nise me fitore ndaj Skenderbeut./SHKODRA-SPORT.COM/