Dinamo dhe Partizani nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 në derbin e shumë pritur që rikthehej pas 12 vitesh në Superiore.

Ky ishte barazimi i tretë radhazi për të dyja skuadrat duke u ndalur sërish në javën e katërt të kampionatit.

Dinamo ngjitet në vendin e dytë me 6 pikë të grumbulluara pas katër ndeshjesh, ndërsa Partizani mbetet në vendin e 6-të me 3 pikë pas katër ndeshjesh.

REZULTATET

Sot

Dinamo-Partizani 1-1

Nesër

Egnatia-Kastrioti 13:45

Skënderbeu-Vllaznia 16:45

Të dielën

Tirana-Laçi 13:45

Kukësi-Teuta 16:45

RENDITJA