Ndeshja Skenderbeu- Vllaznia qe do te startoje ne oren 16.45 dhe pritet me interes nga tifozerite e te dy ekipeve.


Nderkohe mesohet se Federata Shqiptare e Futbollit ka caktuar nje arbiter te FIFA-s per ta drejtuar kete ndeshje.


Behet fjale per nje te padeshiruar nga shkodranet, nje arbiter me cilin nuk i kame raportet shume te mira. Ne Korçe sot do te drejtoje Enea Jorgji.


Asistente te tij do te jene Endrit Veseli nga Fushe- Kruja dhe Uran Korra nga Elbasani, ndersa arbiter i katert do jete laçiani Klodian Prenga.
Ne sistemin VAR do te jete nje tjeter arbiter i FIFA-s Juxhin Xhaja ndersa ne AVAR do te jete Ani Koçiaj.

Vezhgues i arbitrave ne kete ndeshje do te jete Servet Bogdani ndersa delegat u Federates Bujar Pregja. Shkodranet shpresojne te mos kene probleme me arbitrimin sepse edhe ne ndeshjen e kaluar ndaj Partizanit dolen te pakenaqur nga disa vendime te marra kunder tyre./SHKODRA-SPORT.COM/