Kategoria Superiore vazhdon të pësojë pak ndryshme si pasojë e rezultateve të ekuilibruara që po dhuron më mënyrë të pazakontë në këto javë të para. Ndaj javë pas jave, lëvizjet në renditje janë minimale.

Me dy ndeshjet e sotme, e vetmja skuadër që ka bërë lëvizje është Egnatia, e cila me fitoren e parë që e siguroi në minutën e 90, arriti të shkonte në kuotën e 5 pikëve dhe për momentin mban vendin e 5-të në klasifikim, duke lënë Kastriotin në vendin e fundit.

Ndërsa ndeshja e darkës mes Skënderbeut dhe Vllaznisë, nuk ka sjellë lëvizje të mëdha meqë skuadrat ndanë pikët. Por Vllaznisë i iku nga duart mundësia që t siguronte kreun e renditjes provizorisht nëse do të merrte tre pikët në këtë duel, ndërsa tani rrezikon të shohë Kukësin t’i largohet përsëri.

REZULTATET

Të premten
Dinamo-Partizani 1-1

Të shtunën

Egnatia-Kastrioti 2-1

Skënderbeu-Vllaznia 0-0

Të dielën

Tirana-Laçi 13:45

Kukësi-Teuta 16:45