Erling Haaland vijon të jetë ende i dëmtuar. Sulmuesi norvgjez ka 3 ndeshje radhazi që nuk po luan dhe kjo ka alarmuare tifzoët e Dortmundit.

Marco Rose foli mbi gjendjen fizike të sulmuesit norvegjez, duke pranuar se sulmuesi ende ka vështirësi të eci.

Të gjithë alarmet janë ngritur për një nga lojtarët më tërheqës në skenën ndërkombëtare, raporton AS.

“Erling është përpjekur të luajë prej ditësh. Kush e njeh atë, e di se ai gjithmonë dëshiron të luajë.

“Erling është përpjekur të luajë prej ditësh. Kushdo që e njeh e di që ai gjithmonë dëshiron të luajë”.
Trëndafili

“Unë e kuptoj federatën norvegjeze. Ashtë një qenie njerëzore, jo një makinë. Nëse nuk funksionon, nuk funksionon. Erling duhet të çlirohemi nga presioni dhe të mos pyesim për gjendjen e tij çdo ditë. Ne duhet ta lëmë atë të shërohet “.

Sulmuesi norvegjez u dëmtua në seancën para ndeshjes së Bundesligës kundër Gladbach.