Kampionati kombetar i volejbollit te meshkujve do te kete fundjave me nje klasike te ketij sporti, ate Tirana- Vllaznia.

Ky eshte verdikti i kalendarit te kampionatit dhe si rrjedhoje keto ekipe do te ndeshen me njeri- tjetrin diten e premte me date 8 tetor ne ora 18.00 ne sallen sportive “Feti Borova”.

Te dy keto ekipe jane pretendente per fitimin e titullit kampion ne sezonin e ri. Ne fakt, ato u ndeshen edhe para pak kohesh me njeri- tjetrin, pikerisht ne ndeshjen finale te Kupes se Federates Shqiptare te Volejbollit.

Ne ate ndeshje, ka qene Tirana e cila fitoi 3-0 e cila me pas u shpall edhe fituese e ketij trofeu. Megjithate kete te premte do te jete nje histori tjeter.

Vllaznia e nisi kampionatin me fitore teksa mundi ne ndeshjen e pare ekipin e Elbasanit me rezultatin e paster 3-0 ndersa te premten do te kerkoje te munde edhe Tiranen./SHKODRA-SPORT.COM/