Atletico Madrid nuk ka vendosur ende për të ardhmen E Antoine Griezmann.

Mediat spanjolle raportojnë se Diego Simeone nuk është i bindur plotësisht dhe për të blerë përfundimisht kartonin e francezit.

Griezmann është i huazuar nga Barcelona me të drejtë blerjeje në fund të sezonit, ndërsa “Los Colchoneros” do të vendosë gjatë janarit për të ardhmen e Griezmann.

Ndërkohë, anësori është i huazuar nga Barcelona me të drejtë blerjeje në fund të sezonit.