Si raporton AS, marrëveshja midis Mino Raiola dhe Borussia Dortmund për të lehtësuar largimin e Haaland verën e ardhshme është akoma më shumë se e vlefshme. Të shumtë janë zërat se Real Madridi është klubi që do të nënshkruaj me norvegjezin.

Gazetari Fabrizio Romane, ka folur për këtë temë dhe ka shtuar një datë kyçe për operacionin. Sulmuesi nuk do të marrë asnjë vendin deri në mars ose prill, për të gjetur projektin më të mirë për të, mësohet të ketë thënë Romano.

Reali dhe PSG do të duhet të shtrëngohen mirë nëse duan të fitojnë betejën e dytë më të madhe të tregut pas Mbappe, fati i të cilit lidhet me atë të norvegjezit.