“Sky Sports News” publikoi një listë me lojtarët më të vlerësuar në botë për momentin.

Karim Benzema që ka shënuar 10 gola në 10 ndeshje dhe asistuar edhe 7 herë për momentin është lojtari më i vlerësuar në botë me 22 mijë e 881 pikë.

Ajo që bie në sy ishte mungesa e Messit dhe Ronaldos. Portugezi mban vendin e 365-të, ndërsa Messi renditët në vendin e 1232.