Ish-lojtari i Man United, Rio Ferdinand ka folur në kanalin e tij në YouTobe për situatën e Gareth Bale. Uellsiani përfundon kontratën e tij me Real Madridin vitin e ardhshëm dhe e ardhmja e tij nuk dihet.

Pas një huazimi jo shumë të suksesshëm te Tottenham, klub ku ai shkëlqeu para se të kalonte në Madrid, karriera e tij është e pasigurtë dhe ai mund të varë këpucët në gozhdë.

Ish-mbrojtësi anglez ka guxuar të japë një parashikim: “Unë mendoj se ai do të dalë në pension. Nuk e shoh se mund të trasferohet diku. Atij i ështe dashur të sakrifikojë shumë. Spurs u përpoqën dhe nuk funksionoi, kush do ishte tjetër? A do të paguajë? Kush ka para për të paguar atë?