Që pas ardhjes së Lionel Messi, Mauro Icardi nuk është më në planet e teknikut.

E ardhmja e tij shihet akoma dhe më shumë larg ekipit parisien.

Gjithsesi, disa ekipe “big” janë të gatshëm të marrin shërbimet e sulmuesit 28-vjeçar.

Juventus , Milan dhe Tottenham janë të gatshme të dalin në sulm për argjentinasin.

Milan e sheh Icardin si zëvendësuesin ideal të Zlatan Ibrahimoviç por do të jetë një derbi italian me Juventus për shërbimet e ish-sulmuesit të Inter.