Cristiano Ronaldo e merr menjëherë skenën në Premier League, teksa është zgjedhur lojtari më i mirë i shtatorit.

Portugezi ka realizuar tre gola në kampionat me fanellën e Manchester United, në duelet e fituara kundër West Ham dhe Newcastle.

Statistika tjetër që e veçon Ronaldon është numri i goditje, 17, më shumë se të gjithë lojtarët e tjerë në Premier League.