Tjeter problem demtimi te Vllaznia. Pas malazezit Bulatoviç dhe brazilianit Da Silva, nje tjeter lojtar i kesaj skuadre ka perfunduar ne infermieri.

Behet fjale per brazilianin tjeter, sulmuesin Kaina. Diten e djeshme, kur ekipi i pare i Vllaznise po luante miqesoren ndaj ekipit U21, ai ka qendruar ne pankine duke pare ndeshjen por pa qene ne gjendje as te luante dhe as te stervitej.

Mesohet se ai ka pesuar nje demtim ditet e fundit ne stervitje, por me deshiren per te mos e ndalur ate ka vijuar te stervitet serish i demtuar dhe kjo i ka krijuar paksa probleme me shume.

Si rrjedhoje mjeket i kane rekomanduar pushim 10 ditor e kjo do te thote se ai ka humbur mundesine per te qene i gatshem per loje per dy ndeshjet e ardhshme, ate ndaj Laberise per kupe te merkuren dhe ndaj Dinamos te dielen per kampionat./SHKODRA-SPORT.COM/q