Partizani dhe Shkëndija e Tetovës kanë barazuar 2-2 në testin miqësor të zhvilluar në “Gjorgji Kyçyku” të Pogradecit. Dy prej kater golave te shenuar ne kete ndeshjen mbajne autoresine e futbollisteve shkodrane qe luajne ne rradhet e ketyre dy skuadrave.

Demat e Ilir Dajës kanë zhvilluar një 90 minutësh me dy fytyra, duke dominuar në pjesën e parë e duke lëshuar në të dytën.

Do duhej minuta e 19 që shkodrani Herald Marku të hapte ndeshjen me një penallti, ndërsa Cardoso do vuloste pjesën e parë për avantazhin e dyfishtë të të kuqve.

Në të dytën, të dyja skuadrat bënë shumë zëvendësime, me Shkëndijën që barazoi me një autogol të Sotës dhe golin e shkodranit tjeter, Sindrit Gurit. Duket se sërish skuadra e Dajës nuk po del në lojën e vet, teksa mesjava që vjen e gjen të impenjuar në Kupën e Shqipërisë.