Atmosfere festive ne rradhet e kombetares shqiptare. Festa e triumfit ndaj Hungarise ka qene e ligjshme dhe jo vetem sepse na i perforcoi pozitat ne vendin e dyte te renditjes, por edhe sepse ishte e para ne kete vend.

Por jo vetem kaq. Mesnata e se shtunes eshte shoqeruar edhe me nje tjeter ngjarje e cila ka marre vemendjen e duhur tek kuqezinjte tane.

Trajneri Reja ka festuar datëlindjen dhe stafi i Shqipërisë ka menduar për një surprizë të veçantë. Me hedhjen e fishekzjarreve dhe tortën me simbolin e Shqipërisë, trajneri italian nuk e fshehu kënaqësinë e momenteve të bukura që po përjeton.

Gjithashtu për të kanë kënduar të gjithë te Kombëtarja, nga stafi te lojtarët. Kjo dëshmon më së miri atmosferën fantastike që u krijua te Shqipëria.