Zlatan Ibrahimovic nuk do të jetë gati për të luajtur kundër Veronas këtë fundjavë, por synon të jetë i gatshëm kundër Portos në Ligën e Kampionëve.

Ai nuk do të jetë në stërvitje deri të enjten dhe tani është i fokusuar në rikthimin me kuqezinjtë për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Portos të martën e javës së ardhshme.

Sulmuesi ka qenë jashtë fushave për shkak të një lëndimi që kur shënoi kundër Lazios në Serie A, duke luajtur vetëm një herë në sezonin 2021-22.