Shqiperia ka pesuar gol dhe si rrjedhoje situata ne “Air Albania” eshte perkeqesuar nga hedhja e disa shisheve te ujit ne adrese te futbollisteve polake nga tifozet tane.

Ka qene minuta e 77-te, kur Polonia ndëshkon Kombëtaren, tifozët hedhin sende në fushë, ndërpritet ndeshja.

Polonia gjen golin e parë të ndeshjes, Svideksi mposht Berishën ndërsa feston poshtë tifozëve të Shqipërisë. Tifozët hedhin shishe në derjtim të tij, gjyqtari ndërpret ndeshjen.

Nje situate aspak e denje per Shqiperine, duke perseritur ne njefare menyre edhe ndodhite ne ndeshjet e Vllaznise sivjet ne ndeshjet e Conference League, megjithate deri ne keto momente, arbitri nuk ka vendosur t’i ktheje futbollistet ne fushen e lojes.