Duke filluar nga ora 13:00, do të luhen 7 sfidat e vlefshme për Turin e Parë të Kupës së Shqipërisë.

Situata në këtë grup duket mjaft interesante, teksa Vllaznia e mundur 2-1 nga Labëria në sfidën e parë do të kërkojë me çdo kush kualifikimin.

Laçi dhe Egnatia do të kërkojnë gjithashtu të kalojnë në turin tjetër pas barazimeve zhgënjyese në sfidat e para me Butrintin dhe Turbinën, ndërsa interesante është sfida ndërmjet Apolonisë dhe Flamurtarit që sfidën e parë e mbyllën në barazim 1-1.

GRUPI B

Vllaznia-Labëria 3-0

26′ Gjurgjevik, 79′ Aralica, 80′ Musteganagiç