Vllaznia ka befasuar me formacionin me te cilin do te luaje ne ndeshjen e sotme te Kupes ndaj Laberise e cila do te startoje ne oren 13.30 ne fushen sportive “Reshit Rusi”.

Ne porte do te jete Zogoviç, ndersa katershja e mbrojtjes do te jete e formuar nga Gurishta e Hakaj qe do te luajne ne krahe ndersa ne qender do te luaje dyshja Adili- Diagne.

Ne mesfushe do te jete dyshja Krymi- Jonuzi ndersa ne krahe do te luajne Ardit Hoxhaj dhe Latifi. Nderkohe ne sulm do te jete dyshja Gjurgjeviç dhe Aralica.

Siç shikohet, Vllaznia do ta nise kete ndeshje me kater lojtare te tipit sulmues, Hoxhaj, Latifi, Gjurgjeviç dhe Aralica. Kjo tregon qarte se kuqeblute duan ta mbyllin shpejt çeshtjen e kualifikimit, per te permbysur rezultatin 1-2 te ndeshjes se pare./SHKODRA- SPORT.COM/