Nje portier çeçen eshte kthyer sot ne makth per futbollistet e Vllaznise. Behet fjale per 20 vjeçarin Akhmed Bunkhoev i cili luan me ekipin e Laberise dhe ne ndeshjen ndaj kuqebluve u ka pritur atyre 11-metersha te dhene nga arbitri Kaimi.

I pari ka qene ai i minutes se 68-te. Ate e mori persiper per ta goditur Latifi, i cili eshte lojtari qe i gjuan sivjet 11-metershat per kuqeblute.

Lojtari i Vllaznise e ka gjuajtur topin ne krahun e majte te portierit Bunkhoev por ky i fundit ka reaguar mire dhe e ka grushtuar ate duke e shpetuar porten e tij nga pesimi i golit te dyte dhe duke e mbajtur Laberine ende ne loje.

Nderkohe ne minuten e 94-te ka patur nje tjeter 11-metersh per ekipin shkodran. Kete here ate ka marre persiper per ta ekzekutuar mesfushori Uheid Hoxha. Ai, ndryshe nga Latifi, e ka çuar topin ne krahun e djathte te portierit, por çeçeni 20 vjeçar ka reaguar serish mire duke e grushtuar edhe kete here.

Ne kete menyre, perpos dobesive ndoshta te lojtareve te Vllaznise ne gjuajtjen jo ne menyren e duhur te ketyre 11-metershave, kurrsesi nuk mund te mohohet edhe aftesia e portierit Bunkhoev./SHKODRA-SPORT.COM/

Me poshte keni mundesine te ndiqni keto dy momente te ketyre dy 11-metershave te humbur nga futbollistet e Vllaznise: