Vllaznia ka bere detyren diten e djeshme duke fituar 4-0 ndaj Laberise dhe duke u kualifikuar per ne turin e dyte te Kupes se Shqiperise, tur ne te cilin do te ndeshet me ekipin e Pogradecit.

Ne kete ndeshje, per 73 minuta ka luajtur si titullar edhe mbrojtesi senegalez duke dhene kontributin e tij ne kualifikim. Por nga ana tjeter, ai shkon edhe me larg duke bere publike edhe mentalitetin e skuadres.

Ne nje postim ne bere ne faqen e tij ne instagram, mbrojtesi i Vllaznise do te shkruante: “Ne nuk luajmë kundër një ekipi specifik, por ne luajmë për të luftuar kundër idesë së humbjes”.

Çka do te thote se Diagne mendon se ne skuader ekziston vetem mentaliteti i fitores dhe kundershtari i tyre kryesor eshte per te menjanuar idene e humbjes.

Diagne duket se i ka lene prapa disa probleme demtimesh qe ka patur ne fillim te sezonit dhe tashme po shfaqet si lider ne fushe. Pervoja e tij e madhe ne futbollin francez, gjerman dhe ate turk, padyshim qe eshte nje plus i madh per skuadren, por e rendesishme eshte qe demtimet e tij te mos rikthehen./SHKODRASPORT.COM/