Prania e kryeministrit te Kosoves, z. Albin Kurti ne ndeshjen gjysmefinale te Superkupes Mbarekomebetare ne mes Vllaznise dhe Prishtines qe po luhet aktualisht ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” te Shkodres, ka bere qe atmosfera te jete edhe me inkandeshente.

Nderkohe, para fillimit te ndeshjes, presidenti i Vllaznise Alban Xhaferi i ka dorezuar z. Kurti fanellen e Vllaznise me numrin 10 dhe ky i fundit ka pozuar me te para fotografeve dhe kameramaneve.

Perpos kryeministrit te Kosoves, jane te pranishem ne tribunen VIP te pallatit te sportit edhe shume personalitete te tjera te jetes politike te Shqiperise dhe Kosoves, por edhe te sportit.

Ndeshja Vllaznia- Prishtina eshte e vlefshme per turin gjysmefinal te Superkupes Mbarekombetare dhe ajo qe do te fitoje sonte do te ndeshet neser ne finale ndaj Golden Eagle Ylli, ndeshje qe do te startoje ne oren 19.00 po ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi”./SHKODRA-SPORT.COM/