Largimi i Lukakut këtë verë ka lënë një vrimë të madhe në skuadër dhe fakti është se një pjesë e madhe e golave ​​të skuadrës u nënshkruan nga reprezentuesi belg.

Kërkimi për një sulmues vazhdon të jetë prioritet për klubin dhe drejtuesit i përqendrojnë të gjitha përpjekjet e tyre në arritjen e qëllimit të tyre.

Sipas TodoFichajes, një nga të preferuarit për të mbërritur në kryeqytetin Lombard është Luka Jovic. Reprezentuesi serb është një dëshirë e vjetër e Interit që tashmë e donte lojtarin kur ai ishte duke luajtur për Eintraht në Frankfurt.

Në parim, klubi i bardhë është i vetëdijshëm se është një detyrë e pamundur të rikuperosh 60 milionë euro të investuara në të dhe opsioni që do të vlerësohej është një transferim deri në fund të sezonit.

Bisedimet midis dy klubeve kanë vazhduar për javë të tëra dhe gjithçka tregon një kthim në Milano, por këtë herë në Giuseppe Meazza.